informacje dodatkowe

Kongres – last minute

AAA

Europejski Kongres Kultury rozpoczyna się w czwartek 8 września o godzinie 17.00. Podczas uroczystego otwarcia w Hali Stulecia wykład inauguracyjny wygłosi Profesor Zygmunt Bauman (17.30). Dla osób zainteresowanych udziałem w tym wydarzeniu, które nie zdążyły zarejestrować się na Kongres mamy specjalną pulę bezpłatnych wejściówek, które można odbierać w Pawilonie Akredytacyjnym (wejście od ul. Wystawowej) dzień wcześniej – 7 września w godz. 15.00–21.00 oraz 8 września od godz. 9.00.

Wstęp na wydarzenia objęte rezerwacją miejsc odbywa się za okazaniem identyfikatora akredytacyjnego. W przypadku wydarzeń nie objętych rezerwacją wstęp jest możliwy również na podstawie bezpłatnych wejściówek, które można pobrać w Pawilonie Akredytacyjnym przez cały czas trwania Kongresu. Wejściówki wydawane są jednorazowo i obowiązują od czwartku do niedzieli. Uprawniają do udziału w następujących wydarzeniach:

„10x10” – wystawy młodych kuratorów europejskich
„Wege zur Behandlung von Schmerzen” – instalacja Mirosława Bałki w ramach Projektu Trickster 2011
„Czytelnia: Moduły” – instalacje okołoliterackie
„Czytelnia: Komikser” – kolektywne rysowanie komiksu
„Emergency Room” – artystyczne interwencje w specjalnym pawilonie przy Hali Stulecia
„EU Green Card Lottery” – akcja kolektywu Société Réaliste
„Jutro nie umiera nigdy” – wystawa w Galerii Design – BWA Wrocław oraz Kapsuła Czasu przy Hali Stulecia
„Reverse Pedagogy” – powarsztatowa prezentacja projektu
„Nogi”i „Crazy Dance” – spektakl i performance teatru tańca Dawka Energii
„W szufladzie” – spektakl dla dzieci do lat 3. Teatru Poddańczego

Ponadto udział w wydarzeniach odbywających się w przestrzeni publicznej w centrum Wrocławia oraz w obrębie kompleksu przy Hali Stulecia w strefach nie ograniczonych bramkami kontrolnymi jest wolny i otwarty dla wszystkich bez żadnych ograniczeń. Dotyczy to następujących projektów:

„Future Perfect” – rzeźba multimedialna Briana Eno
„Each one and Everybody” – spektakl plenerowy Groupe F na Wyspie Słodowej
„House of Change” – projekty Krytyki Politycznej w Willi rodziny Dzieduszyckich
„Art Training” – gra miejska
„Osłodź sobie kulturę” – akcja galerii Starter we Wrocławskich cukierniach

Last minute
Wejściówki uprawniają również do udziału w wydarzeniach objętych rezerwacją, jeśli z godziną rozpoczęcia wydarzenia na widowni będą wolne miejsca. Pierwszeństwo w zajmowaniu wolnych miejsc mają wolontariusze.

Wszystkich, którzy nie mogą być z nami we Wrocławiu zapraszamy do oglądania transmisji i retransmisji online z inauguracji, 10 debat, a także dyskusji przygotowanych przez A Soul for Europe oraz uroczystego zakończenia Kongresu z finałem konkursu Dock's Docs Gdańska Remix. Transmisje w polskiej i angielskiej wersji językowej dostępne są na stronach Narodowego Instytutu Audiowizualnego: culturecongress.eu, nina.gov.pl, uwaganakulture.pl i dwutygodnik.com .
 

odsłuchaj zawartość strony wersja do druku