29.12.2011

Apel Ganzeera do artystów z całego świata o wsparcie arabskiej rewolucji!

Między 13 a 25 stycznia na ulicach Egiptu nastąpi eksplozja anty-wojskowego street artu. Jeśli jesteś streetartowcem spoza Egiptu, działaj w swoim mieście. Również jeśli nie jesteś streetartowcem. Twórcy komiksów, muzycy czy filmowcy – każde działanie artystyczne jest dla nas cenne. Egipscy artyści potrzebują Twojej pomocy!

więcej
05.12.2011

"Miłość, Europa, Świat Zygmunta Baumana"
w kinie Muranów 15 grudnia. Bezpłatne wejściówki

Dokumentalny film Krzysztofa Rzączyńskiego "Miłość, Europa, Świat Zygmunta Baumana", zrealizowany w ramach Krajowego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji na zamówienie Narodowego Instytutu Audiowizualnego, po raz pierwszy zaprezentowany zostanie na dużym ekranie. Premiera: 15 grudnia w warszawskim kinie Muranów, o godzinie 18.00. Od 8 grudnia w kasach kina można odbierać bezpłatne wejściówki.

więcej
28.11.2011

Zapraszamy na transmisje on-line z Poznańskiego Kongresu Kultury

Zapraszamy na transmisje on-line wybranych debat Poznańskiego Kongresu Kultury, który odbędzie się w dniach 1-3 grudnia 2011 roku, w siedzibie Polskiej Akademii Nauk, ul. H. Wieniawskiego 17/19 w Poznaniu.

więcej
23.11.2011

Nagradzamy autorów najciekawszych Ścian!

Redakcja strony internetowej EKK wybrała pięć najciekawszych prac spośród wszystkich zgłoszonych od początku trwania projektu Ściana – Recykling Internetu.

więcej
07.11.2011

Ściana nagrodzona!

Projekt z naszej strony internetowej – „Ściana – Recykling Internetu” – prezentowany był na warszawskiej konferencji „Kultura 2.0: Świadomi mediów” w dniach 27-29 października. Z tej okazji ogłosiliśmy kolejną odsłonę konkursu na najciekawszą Ścianą wykonaną w tym czasie. Miło nam poinformować, że nagroda – DVD z filmem z cyklu Narodowego Instytutu Audiowizualnego „Polska Szkoła Dokumentu” – trafi do Agaty Szczotki-Sarny za pracę „Search: today”. Gratulujemy!

więcej