informacje dodatkowe

Doc Next Network

AAA

Doc Next Network to unikalny ruch niezależnych organizacji działających w przestrzeni kultury i mediów współpracujących z młodzieżą w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii, Polsce i Turcji.

Kim jesteśmy? Realizatorami programów, kuratorami, badaczami, producentami, przedsiębiorcami kulturalnymi – pracujemy z młodymi ludźmi i mediami.

Prezentujemy alternatywne spojrzenie na współczesną Europę, zbierając opinie i historie młodych. Stwarzamy przestrzeń dla nowych pokoleń twórców filmowych, włączając także tych, którzy mogą łatwo zostać wykluczeni z oficjalnego dyskursu. Docieramy z twórczością młodych ludzi do przestrzeni publicznej.Doc Next Network tworzy łatwo dostępną i szeroką kolekcję (alternatywnych) dokumentów, obejmującą krótkie eksperymentalne produkcje, video, blogi, audio reportaże oraz filmy krótkometrażowe. Nasza media kolekcja, tworzona przez młodych ludzi z różnych stron kontynentu, przedstawia refleksje na temat prawdziwego życia w Europie. Czym naprawdę jest dla nich życie w Europie? Jakie są ich refleksje na temat bieżących wydarzeń?

Podczas Kongresu Kultury chcemy opowiedzieć o naszych działaniach. Zapraszamy do odwiedzenia nas w specjalnie zaprojektowanym na tę okazję kontenerze tuż obok Klubu Festiwalowego. Wewnątrz będzie można obejrzeć filmy z naszej media kolekcji, dowiedzieć się więcej o sieci, zapoznać się z materiałami promocyjnymi, a także po prostu odpocząć na wygodnych pufach w przestrzeni zaprojektowanej przez młodych polskich architektów i grafików z Super Super oraz video artystę Karola Rakowskiego.

Czekamy na Was do godzin wieczornych! Przyjdźcie odkryć z nami prawdziwe oblicze Europy!


Inicjatorem sieci Doc Next Network jest Europejska Fundcja Kultury. Partnerzy: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, British Film Institute, Metropolis TV, Zemos 98, Mode Istambul, Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie.

www.docnextnetwork.org

www.eurocult.org

odsłuchaj zawartość strony wersja do druku