Duet architektoniczny z wyraźnym sentymentem dla prawobrzeżnej Warszawy (czyli nie tej centralnej i oficjalnej). Właśnie tam, w zaciszu warszawskiej Pragi, działają wraz z zespołem znanym jako Projekt Praga. Dla Europejskiego Kongresu Kultury zaprojektowali wolnostojący pawilon ekspozycyjny, w którym odbędzie się jeden z ważniejszych projektów artystycznych Kongresu – Emergency Room Thierry’ego Geoffroy. Pawilon modułową technologią wykonania nawiązuje do Wieży Tysiąca Wiader, wybudowanej w tym samym miejscu na Wystawę Ziem Odzyskanych w 1948 roku.
„Odnalezienie pierwotnego charakteru zdegradowanej przestrzeni to punkt wyjścia do zadania sobie pytania, co współczesnego można do niej dodać.”
Motywem przewodnim działań Garbackiego i Tunajek jest rewitalizacja i dialog przeszłości ze współczesnością. Projektują budynki różnej skali i funkcji, wnętrza i kameralne przestrzenie publiczne.
Od roku związani są z rewitalizacją poprzemysłowych terenów przy ulicy Mińskiej 25 w Warszawie, gdzie zrealizowali szereg interwencji przywracających do życia zapomniane przestrzenie, między innymi nową siedzibę galerii sztuki Leto i redakcji Piktogramu. Realizują również projekt zadaszenia i rewitalizacji dziedzińca Muzeum w Bielsku-Białej w Zamku książąt Sułkowskich.