kongres / wydarzenia

Scary Monsters and Super Creeps:
Zun Zun Egui

koncert / sound art

8 września, godz. 20.00 IASE

informacje o biletach

fot. Oliver Marler

Zun Zun Egui rozpocznie cykl 9 koncertów, których kuratorem jest Artur Rojek, lider zespołu Myslovitz i dyrektor katowickiego festiwalu OFF. Pierwszy wieczór poświęcony będzie muzyce inspirowanej folkiem, który w ostatnich latach na nowo inspiruje europejskich artystów.

„Muzyka Zun Zun Egui ma wiele rodowodów i wśród zespołów występujących tego dnia będzie to najmniej folkowy, a najbardziej „odjechany” koncert. Na scenie gra siedem osób i są to bardzo żywiołowe, transowe występy. Spodziewam się po nich wielkiego show z elementami nieprzewidzianego szaleństwa.

Kiedy rok temu po raz pierwszy trafiłem na tę kapelę, przede wszystkim zaintrygowała mnie jej nazwa. Myślałem, że to zespół azjatyckich muzyków, których ktoś odkrył w Indonezji albo Tajlandii, ponieważ od jakiegoś czasu agenci właśnie często tam szukają ciekawych artystów. Okazało się jednak, że Zun Zun Egui pochodzi z Wielkiej Brytanii, choć tworzą go muzycy z różnych stron świata. Nie mają na koncie jeszcze żadnej płyty, pierwsza ma się ukazać w tym roku”. (Artur Rojek)