Dolnośląskie Centrum Filmowe / dawniej Kino Warszawa

Dolnośląskie Centrum Filmowe, powstało w miejscu dawnego kina „Warszawa”. Wybudowane zostało z myślą o propagowaniu szeroko pojętej kultury filmowej, prezentowaniu najciekawszych dokonań światowej kinematografii, promowaniu polskich produkcji filmowych, prowadzeniu edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Cechą wyróżniająca DCF jest wielofunkcyjność. Rozkład i przeznaczenie pomieszczeń pozwalają na przeprowadzanie cykli edukacyjnych, wykładów, konferencji naukowych i prasowych, a także uroczystych gali i premier filmowych.

DCF jest wyposażony w cztery sale kinowe i dwie konferencyjne, przestronny hol, a także powierzchnie przystosowane do aranżowania wystaw i wernisaży. Obiekt jest w całości klimatyzowany i przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych.

Na parterze znajduje się hol główny z barem oraz małą sceną, a także duża sala kinowa „Warszawa” dla 250 widzów i mniejsza sala „Lwów” dla 135 widzów. Na poziomie drugim, z mniejszym holem i kawiarnią, znajduje się sala kinowa „Lalka” dla 141 widzów. Czwarta sala kinowa „Polonia” dla 73 widzów mieści się na najniższym poziomie.

Wszystkie sale kinowe są wyposażone w projektory cyfrowe umożliwiające emisję filmów w formacie 3D, a także tradycyjne projektory analogowe przeznaczone do projekcji filmów na taśmie 35 mm.

DCF jest jednym z najnowocześniejszych obiektów kinowych w całej Polsce. Stanowi także znakomitą alternatywę dla widzów starszego pokolenia, przywykłych do oglądania filmów w kinach tradycyjnych, z charakterystycznym nastrojem i atmosferą.


odsłuchaj zawartość strony wersja do druku