Artur Rojek zaprasza na dzisiejsze koncerty

AAA

09.09.2011

Są jeszcze wolne miejsca na koncerty w ramach programu Scary Monsters and Super Creeps. Zapraszamy po bezpłatne wejściówki do Pawilonu Akredytacyjnego przed Halą Stulecia.
Dzisiaj zagrają: K-X-P, Slagsmålsklubben, Tim Exile.

K-X-P
godzina 18:00

Eksperymentalne trio, które określa swoją muzykę jako „doom-dance” – połączenie tanecznych rytmów i mrocznych elektronicznych brzmień. Tworzą niespotykaną mieszankę wybuchową, ich muzyka jest wyrafinowana, a jednocześnie za sprawą melodyjności utworów zaskakująco przystępna.

Zobaczyłem, posłuchałem, pomyślałem: „rewelacja, biorę!”. To na pewno nie jest zespół, który probuje się wstrzelić w koniunkturę, coś kopiuje, czy powiela. Mają w sobie dużo mroku, transu, są bezkompromisowi i naprawdę mocno wszystkich zaskoczą.
Artur Rojek, kurator programu Scary Monsters and Super Creeps


Slagsmålsklubben
godzina 22.00

Najbardziej zwariowana elektroniczna grupa w Szwecji. Członkowie Slagsmålsklubben otwarcie mówią, że nie potrafią grać na żadnym profesjonalnym instrumencie, na scenie używają prostych syntezatorów, automatów perkusyjnych i samplerów.

To szwedzki kolektyw bardzo żywiołowych szaleńców, grających muzykę z jednej strony ocierającą się o elektro, a z drugiej o taneczną psychodelię. Bardzo pozytywna energia.
Artur Rojek, kurator programu Scary Monsters and Super Creeps


Tim Exile
godzina 23.45

Utalentowany producent muzyki elektronicznej, absolwent filozofii, kształcony klasycznie skrzypek, zawodowy programista – prawdziwy człowiek renesansu. Znudzony graniem setów didżejskich i tworzeniem takiej samej muzyki jak reszta artystów klubowych, zaczął pisać programy dla firmy Native Instruments, żonglować stylami muzycznymi i korzystać ze swojego klasycznego wykształcenia muzycznego.

Jego koncerty to imponujący performance. Chociaż jest klasycznie wykształconym wiolonczelistą w jego muzyce dominuje spreparowana elektronika. Występuje w szalonej oprawie scenicznej, sam też jest zazwyczaj przebrany, utrzymuje bliski kontakt z publicznością – zaprasza na scenę, schodzi z niej, znika w tłumie.
Artur Rojek, kurator programu Scary Monsters and Super Creeps
 

odsłuchaj zawartość strony wersja do druku