House of Change. Dzień trzeci
Trzeci dzień projektu w willi Dzieduszyckich rozpoczął już w południe piknikiem rodzinnym i warsztatami twórczymi dla dzieci „Fabryka książek”, w które chętnie włączyli się także rodzice.
„House of Change” odwiedził też Gianni Vattimo, promujący najnowszą książkę Wydawnictwa Krytyki Politycznej „Nie być Bogiem. Autobiografia na cztery ręce”. To opowieść o życiu filozofa we współczesnym świecie, spisana przez włoskiego dziennikarza Piergiorgio Paterlini. Vattimno zapewniał, że obok wątków z jego biografii, pojawią się w niej także rozważania o historii i kulturze Włoch ostatnich dekad.
Ogród posłużył za widownię, a taras willi – za scenę spektaklu „Karabiny pana Youdego. Dobry człowiek z Hubei” autorstwa młodego wrocławianina, Michała Kmiecika. Przedstawiając historię mieszkańca Chin broniącego swojego domu przed deweloperem, odwołuje się do aktualnych problemów społeczności lokalnej. Obok Wiesława Cichego, aktora Teatru Polskiego we Wrocławiu, występują w nim mieszkańcy wrocławskich kamienic, opowiadając o swoich problemach mieszkaniowych i nawołując do zjednoczenia się w stowarzyszeniu Akcja Lokatorska.
Wieczór zakończył energetyczny koncert Marcina Maseckiego i jego zespołu PROFESJONALIZM. Ich projekt „Chopin Chopin Chopin” jest nawiązaniem do przeszłości willi, w której odbywały się spotkania wrocławskiego Stowarzyszenia im. Fryderyka Chopina. Muzycy wręcz porwali publiczność, która bawiła się przy dźwiękach sekstetu do późnego wieczora.