kongres / wydarzenia

Warsztaty „we are more”

warsztaty / interaktywne

9 września, godz. 11.00 Wytwórnia Filmów Fabularnych

informacje o biletach

fot. we are more

Warsztaty orędownictwa i lobbingu związane z ogólnoeuropejską kampanią “we are more – działaj na rzecz kultury w Europie.”

we are more to ogólnoeuropejska promująca sztukę i kulturę zainicjowana przez organizację Culture Action Europe w porozumieniu z Europejską Fundacją Kultury.

Kampania prowadzona jest w myśl zasad filozofii open source. Jej celem jest zachęcenie wszystkich, których sercu bliski jest rozwój kultury w Europie do zaangażowania się w aktywne jej wspieranie oraz walkę o zwiększenie nakładów na sztukę i kulturę w budżecie Unii Europejskiej.

Wedle założeń kampanii we are more, sztuka, kultura, edukacja, wzmacnianie więzi społecznych i troska o środowisko naturalne to kluczowe obszary, w które Unia Europejska powinna inwestować jeśli chce utrzymać wysokie tempo rozwoju i pozostać prosperującą organizacją.

Kampania ma dwa główne cele: pierwszy to opracowanie odważniejszego i bardziej otwartego na eksperymenty Programu Kulturalnego. Drugim celem jest pozyskanie większych nakładów na kulturę i sztukę w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, którego zadaniem jest wspieranie więzi społecznych i rozwoju na szczeblu lokalnym i regionalnym.

Podczas warsztatów we are more, doświadczeni animatorzy kultury przy pomocy narzędzi z zakresu orędownictwa kultury stworzą podstawę budowania i testowania argumentów oraz pokażą jak zaadaptować je do różnych kontekstów lokalnych.

Udział w warsztatach mogą brać tylko przedstawiciele organizacji. Ilość miejsc jest ograniczona, zapraszamy do jak najszybszego wypełnienia elektronicznego formularza rejestracyjnego.

Podpisz się pod manifestem we are more!

Warsztaty prowadzone są w języku angielskim.

Prowadzące: Emma Ernsth - koordynatorka kampanii, Ewa Majczak z organizacji Culture Action Europe - analityk polityki.