Kino Dźwięku
dzień czwarty

AAA

fot. Szymon Hanczar

Kino Dźwięku to miejsce obserwacji dźwięków. Kuratorzy projektu, Patryk Zakrocki, Oliver Sturm i Jérôme Delormas, zaprezentują historie opowiedziane bez słów, obrazy stworzone z ruchu dźwięków, akustyczne pocztówki z odległych zakątków świata i około-muzyczne konstrukcje czasoprzestrzenne.

Wprost z gwarnego miasteczka kongresowego widzowie wkroczą w unikalną przestrzeń: prezentacje będą się odbywały w zabytkowym studiu reżyserii dźwięku Wytwórni Filmów Fabularnych.

W godzinach porannych pokażemy waszym uszom słuchowiska dla dzieci, a po południu utwory wielokanałowe, „field recordings” (nagrania z różnych miejsc świata), arcydzieła muzyki konkretnej, słuchowiska, utwory elektroniczne i elektroakustyczne, nowe i archiwalne, takie które znajdują się na krańcach muzyki i takie, które określają samą jej istotę.

NIEDZIELA – 11 września 2011

godz. 10:00–11:30
Andrzej Maria Marczewski, Tadeusz Woźniak “Lato Muminków” (79'32 / 1978)

Kultowa, polska baśń muzyczna dla dzieci zrealizowana w 1978 roku, będąca adaptacją “Lata Muminków” fińskiej pisarki Tove Jansson. Adaptacja: Andrzej Maria Marczewski. Teksty: Bogdan Chorążuk. Muzyka: Tadeusz Woźniak.

godz. 12:00–12:15
Rudolf Ebner “Une Bacchanale pour Henri” (9'11 /
WDR 2009)
Kompozycja złożona z odgłosów chrząkania, posapywania, pociągania nosem oraz innych zwierzęcych dźwięków emitowanych przez człowieka. Wszystko przypomina historyjkę obrazkową i brzmi jak zapis ze spotkania potworów, które ze swego niewłaściwego zachowania tworzą zrytmizowany występ muzyczny.

godz. 12:15–13:00
Alessandro Bosetti “Children's America” (34'58 / WDR 2009)

Alternatywne spojrzenie na „kraj Obamy": Alessandro Bosetti tworzy utopię dźwięku Stanów Zjednoczonych, w której władzę przejmują dzieci.

godz. 13:00–14:00
Chris Watson “Outside the circle of fire” (~ 60'00 / 1998)

Pomrukiwanie pantery pod baobabem, zastygłej w oczekiwaniu. Wieloryby wypływające na powierzchnię, oddychające zimnym powietrzem. Szpak naśladujący hałas maszyn gospodarczych – z dziupli w zrujnowanej chacie. Grzechotanie drewna w wodach potoku... Druga płyta CD Chrisa Watsona stanowi dramatyczny kontrast względem przestrzennych klimatów jego pierwszego krążka, „Stepping into the Dark" (Touch TO:27, 1996). Zawierający 22 wykonane z bliska nagrania życia zwierząt, ptaków i owadów, „Outside the Circle of Fire” poszerza naszą wiedzą o świecie dźwięków. Jest w tym intensywność, jakiej nie byłyby w stanie wyczarować żadne obrazy telewizyjne.

godz. 14:00–15:00
Carsten Schulz, Peter Simon “Święte Drogi – Polnische Pilgerfahrt” (50'27 / WDR 2004)

Dźwięki zarejestrowane we wsiach oplecionych archaicznym systemem głośników, służących transmisji mszy świętej. Głosy tysięcy pielgrzymów pogrążonych w niemal bezgłośnej modlitwie. Peter Simon i Carsten Schulz pakują swój sprzęt nagraniowy i w Wielkim Tygodniu 2003 roku ruszają do serca „polskiej Jerozolimy". Nagrania wielkanocnych nabożeństw zamieniają się w swoistą z pielgrzymkę do nieodkrytych krain dźwięku.
Polska – ojczyzna papieża Jana Pawła II. Dla zachodnioeuropejskich liberałów, mających kłopot ze zrozumieniem kultu Czarnej Madonny i mrocznych obrzędów Wielkiego Tygodnia, to wciąż przede wszystkim centrum zachowawczego katolicyzmu. Jednak nawet ci, którym obce są masowe procesje czy też zorganizowane pielgrzymki autokarowe, nie będą w stanie oprzeć się niezwykłej sile niepowtarzalnych krajobrazów dźwiękowych polskiej prowincji.

godz. 15:30–16:00
Piotr Czerny “II symfonia” – live act (22'00 / 2011)

Druga symfonia elektroniczna Piotra Czernego – polskiego kompozytora i reżysera dźwięku – to przebogate kolorystycznie dzieło, utkane wyłącznie z barw pochodzących z freeware'owych syntezatorów. Praca nad tym utworem zajęła dwa lata. „II symfonia” realizowana będzie przez kompozytora na żywo w systemie wielokanałowym.

godz. 16:00 - 16:15
Patryk Zakrocki „Wymiary” 
(13'25, 2003)
Kompozycja kwadrofoniczna mieszająca tradycyjną technikę kompozytorską – nagrania harfy, skrzypiec, wiolonczeli i fortepianu – z nagraniami terenowymi i elektroniczną manipulacją materiałem muzycznym. Jest to opowieść o słyszeniu we śnie, kiedy śpiew ptaka z łatwością rozdziela się na proste sinusy, a szum stanowiący nieodłączne tło wszystkich zjawisk akustycznych możemy sobie „zniknąć”.
Realizatorzy: Zofia Dowgiałło – harfa, Patryk Zakrocki – fortepian, Karolina Wojaczek – wiolonczela, Julia Kubica – skrzypce, Wojciech Marzec – reżyseria dźwięku.

godz. 17:30–18:30
Pierre Henry “La ville. Die Stadt (Metropolis Paris)” (56'00 / 1994)

Obraz miasta opowiedziany dźwiękiem. Zarejestrowane, przetwarzane i montowane w zaskakujących konfiguracjach nagrania zaułków, schodów, ludzkiej aktywności i wielu innych miejskich fenomenów składają się na specyficzną, akustyczną narrację.

godz. 18:30–19:30
Mauricio Kagel “Nah und fern” (41'34 / WDR 1994)

Słuchowisko radiowe wykorzystujące dźwięki dzwonów i trąb, zgodnie ze swoim tytułem („Blisko i daleko”), składa się z nieustannej zmiany perspektywy – od oryginalnych nagrań z katedry Domkerk w Utrechcie do muzyki carillonu i trąbek, skomponowanej przez Mauricio Kagla. W efekcie powstaje akustyczny film pozbawiony słów, odznaczający się wyraźną strukturą rytmiczno–muzyczną, pełen nieodkrytych jeszcze historii.

godz. 19:30–20:00
Pierre Jodłowski “Le royaume d'en bas” (20'00 / 2011) / PREMIERA!

Na początku będzie opowieść. Nocny bieg: ucieczka z miasta, pośpiech... Wkroczenie do lasu, poszukiwanie czegoś, całkiem innego miejsca... Koniec biegu: odkrycie, rozpoczęcie czegoś nowego, upadek... Takie obrazy wprowadzają nas do „Podziemnego Królestwa” – za pomocą gry symboli i przestrzeni nacechowanych znaczeniami (miasto, ciemny las, osobliwy dom). Z tego zanurzenia w nieznanym świecie powstaje muzyka, dzięki której zbliżamy się ku temu, co przez długi czas będzie jedynie nie–miejscem...

W tym ruchu, któremu towarzyszą teksty ułożone w odwrotnym porządku chronologicznym (od długiej historii spaleń na stosie inspirowanej książką Polastrona po mit jaskini platońskiej), chcemy sobie zadać następujące pytanie: co możemy zrobić z wiedzą? Czy nasz dzisiejszy świat, przepełniony informacjami i przesycony nieskończoną ilością rozrywek, tak bardzo różni się od tego innego, podziemnego? Pod spodem nie ma nic, poza archaicznymi gestami: gestami wykonywanymi przez muzyków, gestami tkanymi fluorescencyjnym światłem. A potem energia się materializuje: przeciągnięcie smyczkiem po strunach, nagły podmuch powietrza z organowych miechów. Umysł się ożywia. Z tego stanu, który stał się pierwotny, z tej prymitywnej energii rodzą się inkantacje, prędkość, zgiełk…
Głosy: Manuela Agnesi, Pierre Jodłowski

godz. 20:00–21:00
Kamil Antosiewicz ”Remememember” – live act (~ 60'00 / 2011)

Naukę od wieków interesuje proces docierania do wspomnień ukrytych w zakamarkach pamięci. Podświadomie powracają one do nas podczas snu czy hipnozy. Świadomie – na przykład podczas medytacji. Szczególnym katalizatorem, który uruchamia szereg kreatywnych procesów w naszym mózgu, włączając w to przywoływanie zatartych wrażeń zmysłowych, jest moment zapadania w sen, określany w literaturze na dziesiątki sposobów (phantasmata, praedormitum, dreamlets, itd.). Stan ten, eksplorowany przez amatorów odmiennych stanów świadomości, inspiruje także muzyków, których prace dźwiękowe pośrednio lub bezpośrednio ewokują go, lub stanowią jego dźwiękową interpretację. Ich nazwiska krążą od lat w prasie niezależnej i blogosferze (np. The Shadow Ring, James Ferraro, Akira Rabelais, The Caretaker, Orphan Fairytale, muzycy skupieni wokół wytwórni Ghost Box itd.). Posiłkując się nagraniami z archiwów radiowych, tworząc kolejne permutacje estetyki pop, artyści ci tworzą muzyczną alternatywę dla biofeedbacku i innych metod służących wprowadzeniu naszych neuronów w szczególny stan pomiędzy pobudzeniem a zrelaksowaniem. Stan, w którym obcując z muzyką tracimy orientację, czy dociera ona z głośników, czy też jest rezultatem otwarcia naszego hipokampu na oścież. Dopiero zryw mykloniczny – znany każdemu mimowolny skurcz mięśni – powoduje, że wracamy na Ziemię.

godz. 21:00–22:00
Michał Libera “Studio Eksperymentalne Polskiego Radia” – cz. 3 (~ 60'00 / 2011)

Druga z serii trzech audycji poświęconych nagraniom z legendarnego Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia. Powstało ono w roku 1957 z inicjatywy Józefa Patkowskiego i przez dekady było najbardziej prężnym i oryginalnym ośrodkiem muzyki poszukującej w Polsce. Niestety do roku 2010 nie powstała żadna seria wydawnicza zawierająca archiwalne nagrania ze Studia – dostęp do nich był właściwie niemożliwy, przez co jego miejsce w historii muzyki polskiej XX wieku jest nieadekwatne w stosunku do rzeczywistych zasług jego twórców, unikalnych w skali europejskiej. Audycja przybliży historię Studia, będzie prezentacją najważniejszych kompozycji w nim zrealizowanych. Przede wszystkim jednak nacisk położony zostanie na oryginalność i odrębność Studia w stosunku do innych, bardziej znanych jednostek tego typu, które powstawały w latach 50. (m.in. słynne Studia Kolońskie i Paryskie). Audycja podzielona zostanie na trzy części poświęcone przede wszystkim elektronicznej muzyce pisanej (partytury), fascynacji instrumentami, intuitywnością procesu kompozytorskiego, a także roli reżyserów dźwięku. Zaprezentowane zostaną również późniejsze nagrania Studia, które stanowi polską wersję muzyki noise.
 

Pomysłodawca projektu: Patryk Zakrocki

Kuratorzy projektu: Patryk Zakrocki, Oliver Sturm, Jérôme Delormas

Koordynator: Dawid Bargenda

Współorganizator: Fundacja Dom Pokoju

Partnerzy projektu: IRCAM (Institut de Recherche et Coordination Acoustique/Musique), WDR (Westdeutscher Rundfunk), DLR (Deutschlandradio Kultur), SWR (Südwestrundfunk), HR (Hessischer Rundfunk), Gusstaff Records, hanczar studio, Ośrodek Postaw Twórczych.

odsłuchaj zawartość strony wersja do druku

TAGI: Kino Dźwięku

 1. QCnWvkQWUigtWQq2011-09-16 04:02:30

  Times are cnhaging for the better if I can get this online!

 2. SoojCLmBdjWZsqHOp2011-09-16 11:41:14

  Tip top stuff. I'll epxcet more now.

 3. qegMTguG2012-01-28 23:25:43

  Hey, that post leaves me fleenig foolish. Kudos to you!

 4. viagra soft gel tabs 2012-03-04 02:40:31

  This is very fascinating, You’re an exceedingly knowledgeable tumblr. I have attached an individual's feed and appear toward seeking i'll get to your personal incredible write-up. In addition, I’ve provided your websites around my web 2 . 0!

 5. buy cheap oem software2012-02-12 06:38:24

  mdl2z0 Sometimes I also see something like this, but earlier I didn`t pay much attention to this!....

 6. buy oem software2012-02-12 13:27:26

  Z0Y0DJ Yeah, now it's clear !... And firstly I did not understand very much where there was the link with the title itself !!...

 7. esalerugs.com2012-02-13 15:04:55

  Comrade kill yourself..

 8. esalerugs promo code2012-02-13 15:05:00

  Right from this article begin to read this blog. Plus a subscriber:DD

 9. cheapoair promo code2012-02-13 15:26:33

  Cool:) I would say say it exploded my brain..!!

 10. how to get more followers free2012-02-13 15:48:08

  Good day! I do not see the conditions of using the information. May I copy the text from here on my site if you leave a link to this page?!....

 11. how to get more followers free2012-02-13 15:48:14

  Good day! I do not see the conditions of using the information. May I copy the text from here on my site if you leave a link to this page?!....

 12. Voorhees NJ personal trainer2012-02-13 16:33:05

  I do`t regret that spent a few of minutes for reading. Write more often, surely'll come to read something new!....

 13. Voorhees NJ personal trainer2012-02-13 16:33:06

  Cool! You have answered. I'll take a quote! The meaning of life and everything else. Decided. No kidding!....

 14. 2012-08-18 08:23:27

 15. oem software online2012-08-18 18:52:37

  5fifzc I value the blog post.Really thank you! Cool.

 16. 2012-08-18 18:52:39

 17. WEOADekpLfuEKEjwyCm2012-09-11 14:40:02

  ;)fajnejak widac sprzet czas i prjfcsoonalisei umieja zrobic streamy a pozniej prezentacjeno dobrze po kilku motywacyjnych gadka i wizycie w sklepie zwylkym mysl, gadka szmatka jest fajna ale ma niewiele wspolnego z zyciem realnym wiekszosci ludzi z ktorymi sie stykasz i ktorzy maja prawdziwe problemy, zle dni, permanetne niedobory pieniedzy i marzenia takie same jak kazdy inny szkoda ze gosc od ecodomow praktycznie nic nie powiedzial i wymyslil zebysmy zbudowali wlasny ech gosciu przyjedz tu i z 1/4 tego co zarabiasz w berlinie zrob cos majac na glowie taki sam koszt wynajmu, tutaj studenci sami skladaja sie na probe zrobienia samochodu elektrycznego na studiach i czekaja latami az ktos da im na baterie . relia realia realia jesli ktos nie zainwestuje w Ciebie, nie zostawi Ci czegos na start, bedziesz grzazl w gownie dlugie lata a potem moze moze moze jesli dopisze Ci szczescie bedziesz tym jednym na 10-000 i bedziesz mogl dalej opowiadac innym zeby sie nie lamali bo przeciez moze byc lepiej :) | </a>

 18. 2012-09-11 14:40:04

 19. 2012-09-12 02:20:55

 20. 2012-09-12 13:25:24

 21. 2012-09-13 02:15:25

 22. 2012-09-14 01:00:59

 23. zmgMRRMSKrG2012-09-19 14:19:32

  RWv5Mj I am so grateful for your blog article.Much thanks again. Cool.

 24. 2012-09-19 14:19:34

 25. YqxoLeVHaWKsiersFo2012-09-19 18:04:33

  FQjz0u Really appreciate you sharing this article post.Really thank you! Much obliged.

 26. 2012-09-19 18:04:36

 27. PBNHgdpXaHWzzpbKPZd2012-09-19 22:11:24

  hN8jGB I appreciate you sharing this blog article. Will read on...

 28. 2012-09-19 22:11:27

 29. cwtjhoAkkY2012-09-20 03:58:10

  51sLqL I truly appreciate this post.Really looking forward to read more. Much obliged.

 30. 2012-09-20 03:58:12

 31. FFGLiOtFhU2012-10-18 15:14:59

  wze1yH Very neat blog.Much thanks again. Much obliged.

 32. 2012-10-18 15:15:01

 33. crork2012-10-21 14:16:12

  VYeHLh Wow, great post.Really looking forward to read more. Keep writing.

 34. 2012-10-21 14:16:14

 35. cheap seo services2012-11-05 05:20:52

  zNFdgO This is one awesome article post.Really thank you! Will read on...

 36. 2012-11-05 05:20:54

 37. pills for weight loss2013-02-01 19:37:07

  qu8WPY A big thank you for your blog article.Much thanks again. Want more.

 38. 2013-02-01 19:37:10

 39. weight loss pills2013-02-02 07:26:23

  GpNrWP Fantastic blog.Really looking forward to read more. Want more.

 40. 2013-02-02 07:26:26

 41. 2013-02-23 16:29:11

 42. generic clomid2013-02-28 15:39:22

  6W9k5P Say, you got a nice article post.Much thanks again. Fantastic.

 43. 2013-02-28 15:39:24

 44. buy clomid no prescription2013-03-01 07:45:42

  IzuQWr Major thankies for the blog post.Really looking forward to read more. Really Great.

 45. 2013-03-01 07:45:44

 46. buy viagra online2013-03-03 03:47:02

  n06u47 I really enjoy the blog article.Really thank you! Keep writing.

 47. 2013-03-03 03:47:04

 48. buy discount viagra2013-03-03 17:10:31

  PIJ9ho I think this is a real great blog post.Really thank you! Cool.

 49. 2013-03-03 17:10:33

 50. bookmaring service2013-03-14 02:37:51

  ADwnkH Thank you ever so for you article.Really looking forward to read more. Will read on...

 51. 2013-03-14 02:37:53

 52. bookmaring service2013-03-14 03:30:06

  poKnjU Really informative blog.Really thank you! Keep writing.

 53. 2013-03-14 03:30:09

 54. bookmaring service2013-03-14 08:59:51

  bPUUxB Great, thanks for sharing this article post.Really thank you! Keep writing.

 55. 2013-03-14 08:59:54

 56. bookmarks2013-03-15 07:42:20

  mmqUrX Enjoyed every bit of your post.Really looking forward to read more. Awesome.

 57. 2013-03-15 07:42:22

 58. social bookmarks2013-03-15 15:56:36

  cciedf Fantastic post.Really thank you! Want more.

 59. 2013-03-15 15:56:38

 60. cipro2013-03-15 17:56:03

  I loved your blog article. Much obliged.

 61. ciprofloxacin side effects2013-03-15 18:08:18

  Thank you ever so for you blog article.Thanks Again. Great.

 62. generic viagra online2013-03-15 19:34:51

  Thanks for the blog article.Thanks Again. Will read on...

 63. order generic viagra2013-03-15 19:47:21

  A round of applause for your post. Awesome.

 64. cialis online2013-03-15 21:13:55

  Very neat article.Much thanks again. Really Great.

 65. cialis online2013-03-15 21:26:25

  A round of applause for your blog.Much thanks again. Great.

 66. 20mg levitra2013-03-15 22:53:46

  Thanks a lot for the article.Really thank you! Will read on...

 67. 10mg levitra2013-03-15 23:06:35

  Thanks for sharing, this is a fantastic article.Really looking forward to read more. Really Cool.

 68. 2013-03-29 20:12:50

 69. buy social bookmarks2013-04-19 09:30:50

  TjpOB3 Really enjoyed this blog.Thanks Again. Really Great.

 70. 2013-04-19 09:30:52

 71. 2013-04-28 16:30:45

 72. 2013-04-28 22:49:23

 73. 2013-04-28 23:27:47

 74. camera buying guide2013-05-14 09:56:14

  GjsCUc I cannot thank you enough for the post.Much thanks again. Will read on...

 75. 2013-05-14 09:56:16

 76. good seo2013-05-26 01:00:54

  ARV91H Enjoyed every bit of your post.Really thank you!

 77. 2013-05-26 01:00:56

 78. 2013-05-27 05:04:25

 79. seo service2013-05-27 11:44:31

  2Totvz I really like and appreciate your blog article.Really thank you! Really Great.

 80. 2013-05-27 11:44:37

 81. Allegrasss2013-06-07 15:13:21

  Accupril prescriptions

 82. best social bookmarks2013-06-20 01:13:41

  RelBjX Thank you ever so for you article post.Really looking forward to read more. Really Great.

 83. 2013-06-20 01:13:43

 84. 2013-06-25 02:13:36

 85. news and many more2013-07-04 18:12:46

  TSYHsw Really enjoyed this blog.Really looking forward to read more. Fantastic.

 86. 2013-07-04 18:12:50

 87. news2013-07-26 11:00:02

  fdQtLJ I value the post.Really thank you! Really Great.

 88. 2013-07-26 11:00:04

 89. 2013-07-30 23:02:26

 90. greatest news2013-08-02 16:31:35

  Wow, great blog article. Really Great.

 91. amazing news2013-08-02 21:03:24

  Zg3Zee Hey, thanks for the article.Really thank you! Awesome.

 92. 2013-08-02 21:03:26

 93. great link buildng2013-08-19 17:19:43

  SToC11 I really liked your blog post.Much thanks again. Fantastic.

 94. 2013-08-19 17:19:45

 95. awesome links for you2013-08-20 04:50:23

  W66afj Really informative blog article.Much thanks again. Cool.

 96. 2013-08-20 04:50:25

 97. 2013-08-29 09:23:10

 98. good seo guys2013-09-04 02:56:57

  peDe2e Im grateful for the article post.Really looking forward to read more. Really Cool.

 99. 2013-09-04 02:57:00

 100. link building2013-09-06 04:27:35

  rBJB8v I think this is a real great article post.Really thank you! Cool.

 101. 2013-09-06 04:27:38

 102. online business2013-09-12 00:43:55

  JQt8HC Hey, thanks for the post.Really looking forward to read more. Great.

 103. 2013-09-12 00:43:57

 104. online business2013-09-12 23:31:58

  ttuFSP Great article post.Really looking forward to read more. Want more.

 105. 2013-09-12 23:32:01

 106. link building team2013-10-15 21:33:19

  lGIbdW Major thanks for the article.Really looking forward to read more. Fantastic.

 107. 2013-10-15 21:33:21

 108. top seo guys2013-10-25 11:02:18

  vkhgYP wow, awesome blog.Thanks Again. Really Cool.

 109. 2013-10-25 11:02:20

 110. take a look at it!2013-10-26 03:16:31

  rcLizV Major thankies for the blog article.Really looking forward to read more. Cool.

 111. 2013-10-26 03:16:33

 112. look at this2014-01-18 17:05:04

  yGxyBk Awesome blog article.Thanks Again. Really Cool.

 113. 2014-01-18 17:05:06

 114. 2014-04-09 18:54:25

 115. awesome things!2014-04-17 23:38:59

  ACsXpQ Im obliged for the blog.Really looking forward to read more.

 116. 2014-04-17 23:39:02

 117. check it out2014-05-11 13:15:01

  VbPZTK Really enjoyed this blog article.Much thanks again.

 118. 2014-05-11 13:15:06

 119. 2014-05-12 03:15:37

 120. 2014-05-21 13:07:39

 121. seo cheap2014-06-04 19:40:50

  4tMhQX Thanks a lot for the blog post. Much obliged.

 122. 2014-06-04 19:40:52

 123. good backlinks2014-06-19 03:58:04

  Qaua7Y Hey, thanks for the article.Really looking forward to read more.

 124. 2014-06-19 03:58:06

 125. cheap seo services2014-06-19 23:26:20

  qdqIia Im grateful for the blog post.Really looking forward to read more. Awesome.

 126. 2014-06-19 23:26:22

 127. 2014-07-19 23:10:54

 128. crorkz matz2014-08-04 23:57:29

  NsKjEa Hey, thanks for the blog.Really thank you! Really Cool.

 129. 2014-08-04 23:57:32

 130. 2014-10-14 15:38:41

 131. 2014-10-17 16:37:20

 132. 2014-10-18 12:17:48

 133. matt crorkz2014-10-21 06:45:58

  xC8Tr5 There is obviously a bunch to identify about this. I suppose you made certain nice points in features also.

 134. 2014-10-21 06:46:00

 135. 2015-01-07 17:20:09

 136. 2015-01-28 21:09:36

 137. 2015-07-16 08:52:01

 138. 2015-07-21 13:53:36

 139. 2015-08-05 13:27:50

 140. 2015-08-06 07:40:50

 141. 2015-08-09 18:56:18

 142. 2015-08-09 18:56:30

 143. 2015-08-23 22:06:08

 144. 2015-09-26 17:11:09

 145. 2015-09-30 16:57:51

 146. 2015-10-24 17:41:37

 147. 2015-10-30 13:33:49

 148. 2015-12-02 14:54:22

 149. 2016-01-08 03:02:09

 150. 2016-02-04 00:33:34

 151. 2016-04-12 04:58:59

 152. 2016-05-20 21:04:08

 153. 2016-06-18 20:40:32

 154. 2016-07-05 08:42:05

 155. 2016-07-14 17:06:21

 156. 2016-08-03 03:37:46

 157. 2016-08-05 21:37:47

 158. 2016-08-17 09:51:43

 159. 2016-08-23 06:40:57

 160. 2016-08-24 10:40:22

 161. 2016-08-29 03:51:31

 162. 2016-09-11 20:07:43

 163. 2016-09-27 01:05:17

 164. 2016-09-30 03:11:27

 165. 2016-10-04 03:43:02

 166. 2016-10-18 16:42:06

 167. 2016-10-24 12:43:53

 168. 2016-10-28 01:00:04

 169. 2016-11-13 20:48:37

 170. 2016-11-15 17:57:42

 171. 2016-12-02 08:24:31

 172. 2016-12-11 17:21:35

 173. 2016-12-17 07:07:16

 174. 2016-12-19 22:39:25

 175. 2016-12-24 07:05:42

 176. 2016-12-28 14:12:13

 177. 2016-12-28 14:14:46

 178. 2016-12-28 21:18:09

 179. 2017-01-01 08:56:46

 180. 2017-01-01 23:42:23

 181. 2017-01-22 08:48:43

 182. 2017-01-30 05:38:07

 183. 2017-02-06 22:39:35

 184. 2017-02-10 10:52:45

 185. 2017-02-13 13:17:49

 186. 2017-02-22 03:34:15

 187. 2017-02-25 20:30:21

 188. 2017-03-04 00:42:06

 189. 2017-05-13 06:34:48

 190. 2017-05-13 07:55:36

 191. 2017-05-13 09:19:10

 192. 2017-07-10 16:32:09

 193. 2017-07-27 10:53:39

 194. 2017-08-25 20:43:05

 195. 2017-09-09 06:53:44

 196. 2018-04-18 07:25:52

 197. 2018-05-22 16:09:33

 198. 2018-08-07 13:12:57

 199. 2018-10-28 07:13:03

 200. 2018-10-31 09:40:28

 201. 2018-11-02 03:05:27

 202. 2018-11-11 06:54:11

 203. 2018-11-12 02:22:33

 204. 2018-11-14 03:29:10

 205. 2018-11-15 10:40:11

 206. 2018-11-17 02:05:17

 207. 2018-11-27 09:56:06

 208. 2018-12-08 08:21:06

 209. 2018-12-17 18:45:40

 210. 2019-01-05 18:48:08

 211. 2019-01-05 23:37:28

 212. 2019-01-17 18:08:41

 213. 2019-01-18 08:43:10

 214. 2019-01-18 12:50:13

 215. 2019-01-20 14:59:09

 216. Aly2019-02-08 03:22:47

  Hello there,

  My name is Aly and I would like to know if you would have any interest to have your website here at culturecongress.eu promoted as a resource on our blog alychidesign.com ?

  We are in the midst of updating our broken link resources to include current and up to date resources for our readers. Our resource links are manually approved allowing us to mark a link as a do-follow link as well
  .
  If you may be interested please in being included as a resource on our blog, please let me know.

  Thanks,
  Aly

 217. Aly2019-03-07 22:38:08

  Hello there,

  My name is Aly and I would like to know if you would have any interest to have your website here at culturecongress.eu promoted as a resource on our blog alychidesign.com ?

  We are in the midst of updating our broken link resources to include current and up to date resources for our readers. Our resource links are manually approved allowing us to mark a link as a do-follow link as well
  .
  If you may be interested please in being included as a resource on our blog, please let me know.

  Thanks,
  Aly

 218. 2019-03-14 03:58:58

 219. 2019-03-17 04:22:06

 220. suba suba2019-04-22 11:19:17

  QPHw2S Thanks for all your efforts that you have put in this. very interesting info.

 221. 2019-04-22 11:19:19