kongres / wydarzenia

Doc Next Network

film / projekcja

8-11 września Pawilon Czterech Kopuł

informacje o biletach

fot. Urszula Klimanek

Doc Next Network to europejski ruch kuratorów, badaczy, producentów i edukatorów współpracujących z młodzieżą w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii, Polsce i Turcji, skupiony wokół niezależnych organizacji działających w obszarze kultury i mediów. To program tworzenia i udostępnia filmów realizowanych przez młodych twórców. Prezentuje alternatywne spojrzenie na współczesną Europę, zbierając opinie i historie młodych ludzi, także tych, którzy są zagrożeni wykluczeniem z oficjalnego dyskursu. Kolekcja DNN obejmuje krótkie eksperymentalne produkcje, video, blogi, audio reportaże oraz filmy krótkometrażowe, które na co dzień prezentowane są w Internecie na stronie www.docnextnetwork.org.

Godzinne projekcje wybranych filmów z kolekcji DNN odbędą się 8 września (godz. 19.00) i 11 września (godz. 15.30) w Klubie Festiwalowym. Z ideą projektu będzie można zapoznać się w pobliskim kontenerze, w przestrzeni zaprojektowanej przez młodych polskich architektów i grafików z Super Super oraz artystę video Karola Rakowskiego.

Inicjatorem sieci Doc Next Network jest Europejska Fundacja Kultury.

partnerzy: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, British Film Institute, Metropolis TV, Zemos 98, Mode Istambul, Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie