kongres / wydarzenia

Sety Didżejskie w Klubie Festiwalowym

koncert / sound art

8-10 września Pawilon Czterech Kopuł

informacje o biletach

fot. Niewinni Czarodzieje/Innocent Sorcerers @ Warsaw Music Week

Program wieczorno-nocnych setów didżejskich przygotował Igor Boxx, wrocławski muzyk z legendarnego duetu Skalpel. Do współpracy w Klubie Festiwalowym zaprosił najciekawszych polskich DJ-ów i muzyków.

8 września 21.002.00

21.00 Przaśnik (Wrocław)
Projekt muzyczno-towarzyski, którego autorzy (Bonton i Enzak) preferują „żywiczny sound, klasyczne, jazzowe instrumentarium z dodatkiem odrobiny syntetyków, połamane podziały perkusyjne i współczesny feeling”. Ich sety i live acty to przede wszystkim duża dawka muzyki dancefloor jazz, funk, jump blues, retro swing, etno i afrobeat, latynoski groove, breakbeat i hip-hop w najlepszym wydaniu.

00.00 Niewinni Czarodzieje (Warszawa)
Nowa odsłona duetu Niewinni Czarodzieje (Innocent Sorcerers) to żywiołowy live-act na cztery gramofony i dwa samplery. Muzyka Czarodziejów oscyluje wokół beatów z pogranicza hip hopu i elektroniki, jak również funka, soulu, czy dubstepu. Autorskie mash-upy, zaskakujące kolaże dźwiękowe, a przede wszystkim tłuste, wypasione groove'y to atuty koalicji Envee'go i Maceo – doświadczonych DJ-ów z kilkunastoletnim stażem.

9 września 22.302.00

22.30 Igor Boxx (Wrocław)
Igor Boxx to pseudonim sceniczny Igora Pudło. Jako muzyk wrocławskiej formacji Skalpel (PASZPORT POLITYKI 2005) nagrał dwie dobrze przyjęte w świecie płyty w londyńskiej wytwórni Ninja Tune. W zeszłym roku wydał solowy album – „Breslau” – muzyczną fantazję o oblężeniu Festung Breslau przez Armię Czerwoną w 1945 roku. Elementy kraurocka, jazzowe rytmy i ambientowe plamy dźwięków składają się na jedną z najoryginalniejszych muzycznych narracji ostatnich lat w Polsce.

00.00 Papa Zura (Lublin)
Działa jako DJ od połowy lat 90. Należy do kolektywu Soul Service – odpowiedzialnego m. in. za stworzenie, wspólnie z wydawnictwem Polskie Nagrania, serii płytowej „Polish Funk”, albumów „Why Not Samba” i „Off Season”, czy cotygodniową audycję muzyczną w radiu Roxy. Grał w londyńskim Jazz Cafe i podczas Expo w Szanghaju. Od 2009 jest kierownikiem muzycznym warszawskiego klubu Huśtawka.

10 września 22.302.00

22.30 2 Much (Wrocław)
2 Much tworzą Spectribe i Spaso – duet związany z wrocławską sceną muzyczną. Występują rzadko i tylko podczas specjalnych okazji. Grają hip-hop, IDM, dubstep, electro i minimal techno.

01.00 DJ Eprom (Warszawa)
W swoich produkcjach Eprom (Michał Baj) bardzo często sięga po old-schoolowe komputery z lat 80., wykorzystując ich potencjał i brzmienie w produkcji nowoczesnej muzyki elektronicznej. Sety Eproma to energetyczne kompozycje na gramofony i całą gamę instrumentów elektronicznych. Gra REAL hiphop, dubstep, bassline, funk, rock, metal. Występuje w koncertowym składzie z braćmi Waglewskimi – Fisz Emade Eprom.

Kurator: Igor Boxx