kongres / wydarzenia

Wyprzedaż

film / projekcja

9-10 września, godz. 19.00 Pawilon Czterech Kopuł

informacje o biletach

Projekt przygotowany przez grupę Supermarket to rodzaj platformy kontaktowej dla przedstawicieli instytucji, organizacji pozarządowych i grup niezależnych działających w obszarze kultury. Zainteresowani nawiązaniem współpracy mają możliwość autoprezentacji w formie projekcji półminutowych video-wizytówek oraz na polaroidowej tablicy ogłoszeń „Kulturalny Supermarket”.

„Zależy nam na przełamaniu stereotypu, że kultura się nie sprzedaje. Naszym zdaniem to teza fałszywa – „łatka” przypięta nam wszystkim. Nie o sprzedaż chodzi, a o współpracę, czyli 'wspólną pracę'. Każdy z nas potrafi coś szczególnego. Pora by pokazać to w sposób żywy i niezapomniany.” (Supermarket)

Z materiałów nadesłanych oraz nakręconych w trakcie akcji powstaną filmy – prezentacje uzupełnione wypowiedziami „zjadaczy kultury”. Szewc, taksówkarz, pielęgniarka opowiedzą po co im kultura i jakiej sobie życzą. Filmy te będą prezentowane dwukrotnie każdego dnia Kongresu w Klubie Festiwalowym, a finalnie znajdą się również w Internecie.

„Wyprzedaż” będzie odbywała się w dniach 8-10 września, a wszyscy chętni do wzięcia udziału mogą do 1 września przesyłać materiały na adres: grupasupermarket@gmail.com.

W czasie Kongresu zapraszamy rówież do naszego stanowiska na terenie Wytwórni Filmów Fabularnych, gdzie stworzymy punkt do nagrywania wystąpień.