kongres / wydarzenia

Czytelnia: Komikser – post-it w służbie komiksu

warsztaty / interaktywne

9-10 września Pawilon Czterech Kopuł

informacje o biletach

fot. Robert Sienicki

Interdyscyplinarność narracji nie jest niczym nowym, co widać dobrze na przykładzie formy jaką jest komiks – jedyne w swoim rodzaju połączenie obrazu z tekstem. Wychodząc od formy „analogowej”, spróbujemy rozpocząć na Kongresie projekt kończący się kształtem bardziej „nowomediowym”.

Robert Sienicki i Agata Wawryniuk będą moderować zbiorowe tworzenie komiksu na karteczkach post-it. Do wspólnego rysowania, pisania, wymyślania historii zaproszeni są wszyscy zainteresowani. Historie, wychodząc od jednego obrazka, będą mogły rozwijać się równolegle na różne sposoby, przenikać w niektórych punktach, a wszystko odbędzie się w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni Czytelni. Po zakończeniu tego etapu projektu, powstałe prace zostaną zeskanowane i wykorzystane jako materiał do interaktywnej aplikacji online. Drugi etap projektu będzie kontynuowany już w przestrzeni Internetu.

Co powstanie z kolektywnego komiksowania? Czy zeskanowane później karteczki post-it ułożą się w cegiełki oprogramowania do tworzenia kolejnych historii online? Zobaczymy.

Polskie Stowarzyszenie Komiksowe jest partnerem Komiksera http://pskomiks.pl/

Kurator: Agnieszka Słodownik